Najwyższa, honorowa odznaka w Rzemiośle „SZABLA KILIŃSKIEGO

Wtorek, 17 sierpnia 2021
Najwyższa, honorowa odznaka w Rzemiośle „SZABLA KILIŃSKIEGO

Najwyższa, honorowa odznaka w rzemiośle „Szabla Kilińskiego" dla 94-letniego Feliksa Krawczyka z Opatowa została uroczyście wręczona przez Prezesa Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach dr inż. Krzysztofa Orkisza w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie.

Pan Feliks od sprzed wojny zajmował się rymarstwem. Okupację spędził w mieście. W czasie wojny szył tornistry i torebki dla partyzantów. Jego talent, cierpliwość, jakość dało się zobaczyć  w jego wyrobach. Konie ubierał w ozdobione cekinami uprzęże. Czynnie pracował również po wojnie. Również teraz wykonuje drobne prace.

Od młodych lat należał do Cechu Rzemieślników w Opatowie. Pan Feliks jest wielkim społecznikiem.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Opatowski - Tomasz Staniek, Burmistrz Opatowa - Adam Gajewski, Władze cechowe na czele z Panią Teresą Gajewską oraz Prezes Stowarzyszenia "Inicjatywa" - Jerzy Cieciura.

Źródło: https://opatow.pl/aktualnosc-1587-najwyzsza_honorowa_odznaka_w_rzemiosle.html

Współpracujemy z

Państwowa Inspecja Pracy
Związek Rzemiosła Polskiego